PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 2024

RODIČOVSKÉ VOUCHERY

Naše organizace se zapojila do projektu Statutárního města Brna "Rodičovské vouchery". Vouchery se dají použít na částečnou úhradu našich letních příměstských táborů a to až do 70% ceny! Podrobnosti a postup najdete ZDE a na stránkách BrnoID.

Letní příměstské tábory 2024
Přihlásit se mohou holky a kluci od první do sedmé třídy.   


Pro děti ze základních škol, které v některém z prázdninových týdnů zůstávají v Brně, pořádáme na Lesné vždy od pondělí do pátku celkem 8 příměstských táborů

Děti čekají dny plné her a sportu venku i uvnitř, výtvarných a technických workshopů i výletů za poznáním a dobrodružstvím. Jeden den stráví děti na dračích lodích a každý turnus má naplánován ještě další celodenní výlet. Děti mohou přijít každé ráno od 7:30 do 8:30 a vyzvednout je můžete mezi 15:00 a 16:00.

Oběd, dvě svačiny a pití jsou na našich táborech samozřejmostí. Děti jsou během pobytu na táboře pojištěny.

Vedoucí táborů jsou volnočasoví pedagogové a dobrovolníci, kteří pracují přes rok v našich středoškolských klubech, pořádají letní příměstské tábory a mají tak zkušenosti s vedením dětského kolektivu. 

Přihlášku k vyplnění najdete u jednotlivých termínů níže. Přihlášené vyzveme k platbě zprávou na mail. V případě, že se změní situace a nebude možné tábor uskutečnit (hygienická opatření, zrušení prázdnin...), vrátíme vám celý poplatek zpět.

Naše kapacita je omezená a některé termíny se plní rychleji než jiné. Máte-li zájem, tak s přihlášením a následnou platbou neváhejte. 

Na vaše děti se těšíme!

/1/ letní turnus - PIRÁTI

Termín 8. – 12. 7. 2024

Baví Vás záhady a pátrání po pokladu? Pak je tento turnus právě pro vás! Naše výprava se pomocí šifer a plnění dobrodružných úkolů vydá na cestu za pokladem, prožije vodní bitvy, setká se s mořskými tvory, vyslechne pirátské báchorky a vyrobí si vlastní pirátský šátek. Těšíme se na Vás!

CENA: 2500 Kč

/2/ letní turnus - PO STOPÁCH ZVÍŘAT

Termín 15. - 19. 7 2024

Miluješ zvířata a zajímá tě o nich všechno? Přihlas se na náš turnus! Díky celotáborové hře se vydáme na všechny světové kontinenty, na kterých nás budou provázet různá zvířata. Vydáme se za zvířaty i do terénu a budeme pozorovat jejich návyky. Vyrobíme si společně i malé modely našich oblíbených zvířat. Celý týden se budeme hýbat venku, hrát různé hry a luštit šifry. 

Tak neváhej a přidej se k nám!

CENA: 2500 Kč

/3/ letní turnus - SVĚT POHÁDEK

Termín 22. - 26.7. 2024

Baví tě pohádky? Cítíš se ve světě skřítků, čarodějů, trolů, princezen, králů, rytířů, mluvicích zvířat nebo kouzelných předmětů jako ryba ve vodě? Baví tě pohádkové kvízy, hry nebo výroba masek či pečení? Vydáme se na různá pohádková místa a zkusíš si připravit vlastní loutkové nebo hrané divadlo.

Pak patříš právě na tento tábor!

CENA: 2500 Kč

/4/ letní turnus - AVATAR

Termín 29.7. - 2. 8. 2024

Nuda v Brně? Pff, ať vás to ani nenapadne. 


Nádherná země Pandora tě potřebuje! Abychom uchránili nedotčenou panenskou přírodu, potřebujeme splnit za týden několik výzev, které Pandoru ochrání. Upleť si vlastní copánky, nabarvi své tělo jako Na´vi nebo nech vyrůst vlastní Strom duší.


Pandora už tě volá!

CENA: 2500 Kč

/5/ letní turnus - DETEKTIVOVÉ

Termín 5. - 9. 8. 2024

Každý den tě čeká jiná záhada. Každý den budeš čelit zapeklitým výzvám. Odměnou ti budou indicie, které tě dovedou k odznaku pravého detektiva. Vydáme se společně do brněnského podzemí, vyrobíme si odlitky stop a naučíme se snímat otisky prstů i číst šifrované písmo.

Potřebujeme přesně takového koumáka jako jsi ty!

CENA: 2500 Kč

/6/ letní turnus - SURVIVOR

Termín 12. - 16. 8. 2024

Baví tě dobrodružství a adrenalin? Pojď si s námi užít Survivor týden v krásné přírodě kolem Lesné a nejen tam! 

Tento turnus nás čeká nejedna velká výzva. Vydáme se společně na ranč,, a také se seznámime s místními zvířaty. Vyzkoušíme si i kmenovou jízdu na dračích lodích, zahrajeme si spoustu her a hlavně se seznámíme s novými členy kmene. 

Vyrobíme se kmenové vlajky, každý bude mít svoji pochodeň, která bude zároveň jeho životem ve hře. Čekají nás týmové i osobní výzvy.

Chceš zažít tuhle dobrodružnou jízdu? Přidej se na Survivor výpravu i ty!

CENA: 2500 Kč

/7/ letní turnus - KOMIKSOVÝ

Termín 19. - 23. 8. 2024

Svět Marvel nebo DC je ti blízký? Znáš staré české komiksy? Víš, co je pinball? Během tohoto týdne se nejen naučíš vlastní komiks vytvořit, vymodeluješ si svoje postavičky, ale vydáš se i po stopách těch nejslavnějších komiksů. Komiks propojíme s graffiti, vrhneme se do historie, ale i současných technik a projdeme si legální brněnské plochy, na kterých si i něco vyzkoušíš. Samozřejmě nezůstaneme celý týden jen zavření. Zahrajeme si i spoustu her venku!

Tak pojď tvořit!

CENA: 2500 Kč

/8/ letní turnus - TVOŘIVÝ

Termín 26. - 30. 8. 2024

Během posledního prázdninového týdne si vyzkoušíš nejrůznější tvořivé techniky. Nebude nouze o práci s fimo hmotou, výrobu vlajek týmů, náramků, malbu akrylovými barvami a lakování plátna nebo kreativní pečení. Nemysli si ale, že bychom tě ošidili o sportovní hry nebo soutěžení - i to bude náplní tábora. 

Tak hurá za námi vyrábět a soutěžit!

CENA: 2500 Kč

PODZIMNÍ DÍLNIČKA

Termín so 19.10.2024

MOŽNOST PŘIHLÁŠENÍ BUDE SPUŠTĚNA NA KONCI ZÁŘÍ

Během společně stráveného odpoledne si vyrobíme dekorace z podzimních přírodnin, vydlabeme dýni a domů si odnesete i podzimní lucernu.

U dětí do 8 let je vhodné přijít i s doprovodem. Samozřejmě vítáme
i doprovod starších dětí.

Čas: 15:00-17:00

CENA: 250 KČ/vyrábějící dítě

vánoční DÍLNIČKA

Termín so 30.11.2024

MOŽNOST PŘIHLÁŠENÍ BUDE SPUŠTĚNA NA KONCI ŘÍJNA

Během společně stráveného odpoledne si vyrobíme adventní věnec a drobnou dekoraci na stůl. V ceně je materiál (věnec, chvojí, dekorace, stuhy, svíčky), drobné občerstvení a čaj.

U dětí do 8 let je vhodné přijít i s doprovodem. Samozřejmě vítáme
i doprovod starších dětí.

Čas: 15:00-17:00

CENA: 250 KČ/vyrábějící dítě

Kde nás najdete?

Zázemí nám bude tvořit Výměník - centrum pro aktivity a vzdělávání, Brožíkova 39/1 v Brně na Lesné.

Děti ráno přiveďte od 7:30 do 8:30, odchází mezi 15:00 a 16:00.